Przezwijanie silników, stojanów, wirników

SERWISOWANIE SILNIKÓW

Serwisujemy większość silników elektrycznych


Silnik elektryczny jest najpopularniejszym rodzajem napędu stosowanego obecnie w wielu różnych urządzeniach. Nie inaczej jest w przypadku elektronarzędzi, które muszą być wyposażone w sprawną jednostkę, aby spełniać swoje zadania. Poza tym silniki elektryczne są stosowane między innymi w zakładach produkcyjnych.

Na czym polega działanie silnika elektrycznego?

Działanie silnika elektrycznego polega na dostarczaniu do urządzenia energii mechanicznej, która je napędza. Przed dostarczeniem energii, silnik elektryczny musi przekształcić energię pochodzącą z prądu na ruch silnika elektrycznego. Dzięki dostarczeniu siły elektrycznej wał silnika zaczyna się ruszać, a wykorzystanie nowo powstałej energii mechanicznej do zasilania urządzeń takich jak elektronarzędzia staje się możliwe. Warto wiedzieć, że silnik elektryczny może działać dzięki swojej specyficznej konstrukcji i właściwościom. Do przekształcenia energii elektrycznej w mechaniczną korzysta się z właściwości magnetycznych wytwarzanych przez uzwojenia silnika. Uzwojenie to istotna część obwodu magnetycznego, odpowiada właśnie za wytworzenie się strumienia magnetycznego, który umożliwia skłonienie silnika elektrycznego do pracy. Uzwojenie najczęściej wykonywane jest z dobrego przewodnika elektryczności, takiego jak miedź. Wykorzystanie odpowiedniego materiału do konstrukcji elementów silnika elektrycznego jest konieczne, aby uniknąć strat mocy lub niebezpiecznych sytuacji. Mimo tego często zdarza się, że obciążenie silnika podczas pracy narzędzia okaże się zbyt duże. W takiej sytuacji możliwe jest stopienie uzwojenia, a co za tym idzie, przerwanie pracy silnika elektrycznego.

Przezwijanie silników ratunkiem dla uszkodzonych komponentów

Uszkodzony silnik elektryczny nie oznacza jednak, że całe urządzenie zostanie spisane na straty. Obecnie możliwe jest szybkie i sprawne wymienienie uzwojenia, które najczęściej określa się przezwijaniem silników. Ta usługa naprawcza polega na wymianie drutu z miedzi lub innego metalu, który na skutek zbyt dużego obciążenia w czasie pracy został przepalony. Serwisant w czasie przezwijania silnika zdejmuje starą instalację i nawija nowy drut. Warto wiedzieć, że powinni zajmować się tym jedynie wysoce wykwalifikowani specjaliści. W procesie przezwijania silnika dużą rolę odgrywają szczegóły, takie jak średnica nowego uzwojenia, a także precyzja podczas zakładania go. Niewłaściwie wykonana wymiana spalonego uzwojenia może doprowadzić do uszkodzenia silnika elektrycznego na stałe lub przynajmniej do spadku mocy silnika, a co za tym idzie, obniżenia wydajności całego urządzenia. Większość osób korzystających z elektronarzędzi wolałaby tego uniknąć. Z tego względu warto oddać urządzenie z uszkodzonym silnikiem w ręce prawdziwym specjalistów, takich jak nasza firma.

Zajmujemy się przezwijaniem zarówno silników elektrycznych, jak i wirników i stojanów. Nasze usługi stoją na najwyższym możliwym poziomie, o czym świadczy nasze bogate doświadczenie. Wycena usługi przezwijania odbywa się w każdym przypadku indywidualnie, koszty ustalane są z klientem. Wstępna ocena kosztów naprawy jest możliwa już po przesłaniu zdjęć uszkodzenia w silniku elektrycznym oraz jego parametrów.

POTRZEBUJESZ CZĘŚCI? SERWISU? WYCENY?

+48 725 005 469


JEŚTESMY OTWARCI OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
08:00 - 16:00
ZLEĆ NAPRAWĘ!