Szczotki do maszyn elektrycznych

SZCZOTKI DO MASZYN

Szczotki do elektronarzędzi


Nasza firma zajmuje się również sprzedażą profesjonalnych szczotek do większości elektronarzędzi oraz silników niskonapięciowych. Ponadto, wykonujemy również szczotki na specjalne zamówienie klientów. Czym właściwie jest szczotka do maszyn elektrycznych?

Czym są szczotki do maszyn elektrycznych?

Tym mianem określa się niewielkie elementy konstrukcyjne wykorzystywane w większości maszyn z silnikiem elektrycznym. Szczotki to specjalnego rodzaju kontakty elektryczne. Umieszcza się je pomiędzy co najmniej dwiema ruchomymi częściami urządzenia. Dokładny mechanizm działania szczotek jest zróżnicowany ze względu na inne elementy konstrukcyjne urządzenia, w którym są zastosowane. W niektórych przypadkach szczotki przesuwane są bezpośrednio po uzwojeniu, w innych natomiast nie znajdują się bezpośrednio przy nim. Te elementy konstrukcyjne zwykle współpracują ściśle z innymi częściami maszyn elektrycznych, na przykład z pierścieniami ślizgowymi i komutatorem.

Dlaczego poprawne działanie szczotek jest tak ważne?

Działanie szczotek jest bardzo istotne, ponieważ w przypadku współpracy z komutatorem, szczotki zasilają ten element oraz uzwojenie wirnika urządzenia. Dzięki temu umożliwiają urządzeniu elektrycznemu sprawną pracę. Niewątpliwą zaletą szczotek do maszyn elektrycznych jest fakt, że pozwalają one na pracę w bardzo trudnych warunkach. Maszyny wykorzystujące szczotki są używane między innymi w różnych gałęziach przemysłu. Co więcej, urządzenia wykorzystujące to rozwiązanie konstrukcyjne są tanie w budowie i eksploatacji. Szczotki do maszyn elektrycznych okazują się więc bardzo praktycznym rozwiązaniem, które jest szeroko stosowane przy konstrukcji maszyn elektrycznych.

Szczotki do maszyn elektrycznych w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór szczotek wykorzystywanych między innymi do konstrukcji elektronarzędzi. Wszystkie produkty, które Państwu oferujemy, pochodzą od sprawdzonych producentów i polskich dystrybutorów, dzięki czemu mamy pewność, że proponowane przez nas towary charakteryzują się wysoką jakością wykonania i doskonałą żywotnością.

Co więcej, wykonujemy również szczotki do maszyn elektrycznych na zamówienie. Mowa o komponentach do większych silników elektrycznych. Tworzymy na zamówienie szczotki do maszyn wykorzystywanych między innymi w wózkach akumulatorowych, trakcji kolejowej, tramwajowej, motoryzacji, górnictwie i energetyce. Oferujemy też możliwość zamówienia szczotek do innych maszyn działających dzięki wszelkiego rodzaju silnikom elektrycznych komutatorowym, jak i pierścieniowym.

Wycena szczotki do maszyn elektrycznych

Wycena szczotki możliwa jest po określeniu parametrów, jakie ma spełniać sprzęt. Przed zamówieniem należy podać nam przede wszystkim: wymiar szczotki, długość linki, rodzaj końcówki. Bardzo istotną informacją jest również to, w jakim silniku pracuje szczotka. Dzięki tej wiedzy możemy dobrać odpowiedni materiał szczotkowy. Umożliwiamy Państwu również dostarczenie do nas zużytej szczotki, na podstawie której jesteśmy w stanie wykonać nowe.

Dostępne w naszej ofercie szczotki do maszyn elektrycznych, jak również możliwość wykonania wysokiej jakości szczotek na zamówienie wyróżnia naszą firmę na rynku. Naszym priorytetem jest zadbanie o Państwa zadowolenie, dlatego też wykonujemy naszą pracę na najwyższym możliwym poziomie profesjonalizmu. Gdy zgłaszają się do nas Państwo po szczotki na zamówienie, do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie.

Uwaga!

Prosimy o wysyłkę zużytej szczotki!
WYCENA INDYWIDUALNA

Wykonywane przez nas szczotki są wykorzystywane we wszystkich gałęziach przemysłu, przy zamówieniu / wycenie należy określić:

Ilość potrzebnych sztuk

Numer katalogowy szczotki (jeżeli jest w posiadaniu)

Rysunek lub szkic

Wymiar szczotki

Długość linki

Marka materiału szczotkowego

Rodzaj końcówki (pod jaką śrubę)

Rodzaj wykonania

W jakim silniku pracuje

Jeżeli Klient nie jest w stanie podać wszystkich parametrów, prosimy o wysyłkę do nas zużytą szczotkę i na tej podstawie robimy wycenę

Zapytanie o wycenę

  Rysunek, szkic lub zdjęcie

  *wymagane

  POTRZEBUJESZ CZĘŚCI? SERWISU? WYCENY?

  +48 725 005 469


  JEŚTESMY OTWARCI OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
  08:00 - 16:00
  ZLEĆ NAPRAWĘ!